ładowanie strony

Peeling do włosów - kto powinien go używać?

Skóra głowy podobnie jak skóra twarzy i całego ciała również wymaga złuszczania martwego naskórka. Dlatego obok podstawowej pielęgnacji włosów w postaci szamponu, odżywki lub maski, warto wprowadzić regularne peelingowanie skóry głowy. Peeling do włosów, nazywany fachowo peelingiem trychologicznym, polecany jest każdemu kto chce mieć piękne i zdrowe włosy. Peelingu do skóry głowy nie powinno zdecydowanie zabraknąć również u osób, którym zależy na przyśpieszeniu porostu włosów.

Jakie efekty dają peelingi do włosów?

Stosowanie peelingów do włosów niesie ze sobą mnóstwo korzyści. Obok dogłębnego oczyszczenia skóry głowy, możesz spodziewać się również odblokowania ujść mieszków włosowych i poprawy krążenia, a co za tym idzie szybszego porostu włosów. Czysta skóra głowy i masaż, który przy okazji wykonujemy powoduje też łatwiejsze przenikanie składników aktywnych z innych kosmetyków np. z wcierek lub odżywek. Peelingi do włosów sprawiają, że cebulki włosów są znacznie lepiej dotlenione i odżywione, więc włosy rosną szybciej i są zdrowsze. Dodatkową zaletą stosowania peelingów jest również zwiększenie objętości włosów u nasady, co docenią szczególnie osoby, z cienkimi, przyklapniętymi włosami.

Peelingi do włosów - mechaniczne czy enzymatyczne?

Zdecydowałeś się na zakup peelingu do skóry głowy, ale nie wiesz który wybrać? Najbardziej uniwersalną propozycją jest peeling mechaniczny np. peeling do skóry głowy Mila Be Eco Pure Volume. Ten peeling zawiera drobno zmielone pestki moreli oraz szereg składników o działaniu przeciwzapalnym i antyseptycznym. Sprawdzi się niemal przy każdym typie skóry. Ostrożność przy peelingach mechanicznych zalecamy jedynie, jeśli skóra głowy jest wyjątkowo delikatna i wrażliwa. W takim przypadku intensywne tarcie oraz drobinki mogą okazać się zbyt ostre i podrażnić wrażliwy skalp. Wtedy lepszym wyborem będzie peeling enzymatyczny, czyli bez drobinek ścierających np. trychologiczny peeling do skóry głowy Apis. Tego typu peelingi do włosów opierają swoje działanie na złuszczających enzymach np. z ananasa (bromelaina), papai (papaina), a także innych substancjach keratolitycznych jak np. mocznik.

A może peelingi do włosów z kwasami?

Odrębną grupę peelingów stanowią peelingi kwasowe. U kogo sprawdzą się tego rodzaju preparaty? To peelingi do włosów, które działają na zasadzie zbliżonej do peelingów enzymatycznych. Podobnie jak one nie posiadają drobinek ścierających, a zrogowaciały naskórek usuwają, dzięki obecności złuszczających kwasów. W ich składzie znajdują się najczęściej kwasy owocowe (AHA) jak migdałowy, jabłkowy czy glikolowy lub kwasy BHA, których najczęstszym przedstawicielem jest kwas salicylowy o właściwościach przeciwbakteryjnych i przeciwgrzybicznych. Jeśli obawiasz się peelingów typowo kwasowych możesz spróbować peelingu, który stanowi połączenie peeligu ziarnistego wzbogaconego o kwas np. peeling oczyszczający do skóry głowy Subrina Scalp Detox z kwasem salicylowym i piroktonem olaminy. To świetna propozycja zwłaszcza dla osób borykających się z łupieżem.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Infolinia:

Telefon: 604-221-551

Email: kontakt@ladysi.com.pl

więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium